En Güzel Pancake Tarifi

Bu sabah kahvaltı için oğlumun çok sevdiği Pancake yaptım. Pancake, bizim krebimizin bir çeşit kalını yani Amerikan gözlemesi 🙂

Şimdi başlayalım tarife… Bu tarif uzun denemelerim sonucu ortaya çıktı. En güzel ve en hafif Pancake tarifini bulmak çok kolay olmadı.

Öncelikle kişi sayısına göre miktarları örneğin yumurta başına bir bardak süt daha koyarak arttırabilirsiniz. Bu vereceğim tariften ortalam 8 Pancake çıkıyor. Afiyet olsun.

2 yumurta

1 vanilya

1 tutam tuz

1 bardak süt

1 kabartma tozu

1 çay kaşığı şeker

1 bardak un.

Öncelikle şeker, tuz ve vanilyayla birlikte yumurtalarımızı çırpıyoruz. (Böylece yumurta kokusu kalmıyor.) Daha sonra sütümüzü ekleyip bir miktar daha çırpıyoruz. En son un ve kabartma tozunu ekliyoruz. Fazla akışkan olmayan koyu bir kıvam elde ediyoruz.

Önceden ısttığımız teflon tavamıza (ben döküm tava kullandığım için hiç yağ eklemiyorum) yapışmaması için çok az miktarda tereyağı sürebiliriz. Bu işlemi her Pancake sırasında tekrarlamamıza gerek yok. Sonrasında kepçeyle pancakelerimizi tavaya döküyoruz.

Pancakeleri önlü arkalı pişiriyoruz. Ve sonuç mükemmel olacaktır 🙂 Pancakeler biraz Nutella ve üzerine çilek ya da muzla birlikte nefis oluyor. İsteğinize göre reçeller ya da balla servis edebilirsiniz. Amerikalılar pancake için akçaağaç şurubu dedikleri Maple ağacından yapılan bir şurup kullanıyorlar ama bana kalırsa Nutellalı Pancakelerin yerini hiçbir şey tutamaz.

 

pancakeeeee

 

 

 

 

 

 

 

 

Reklamlar